Perlininkai visur…
Vat nuėjau į IRC tinklą irc.freenode.org pasižiūrėti kaip gyvena pasaulio programuotojai. Užsukau į #php ir #perl, pamačiau klausimą apie tai kaip sužinot ar serveris gyvas ir nepažiūrėjau kuriame kanale esu. Kadangi pasiūliau Perlinį sprendimą, tai buvau ne kaip sutiktas pasaulio PHPistų ;)
<hollo> errr.. i cant figure out the most optimal way to
deturn wether a server ip running or not
<doc|work> hollo: check out curl (is the standard answer for that)
<moxliukas> Net::Ping?
<doc|work> moxliukas: get out. now
<doc|work> :)
<doc|work> damn perl people infiltrating #php
O jei rimčiau, tai mane sudomino diskusija apie tai, jog PHP jau perrašomas n-tąjį kartą, bet vis tiek yra labai neapgalvotas, padrikas ir panašiai. Štai Python versija tik antra, Ruby – 1.7, tuo tarpu PHP jau ruošiamas penktas (Perlas ruošiamas šeštas, bet jis žymiai ilgiau gyveno nei čia paminėtos kalbos). Kartu buvo aišku užvažiuota ir PHP padrikumui (na, ten visokie is_array
, is_empty()
ir isset()
; strstr(haystack, needle)
, explode(needle, haystack)
…) bei PHP kintamųjų apibrėžimo sričių keistenybių. Šiaip prieita išvados, jog tokie radikalūs skirtumai tarp PHP ir kitų kalbų stabilumo/išbaigtumo yra galbūt todėl, kad PHP kūrime nelabai dalyvauja mokslininkai iš kompiuterijos sričių, kurie nurodytų labiau mokslinį poižūrį į kodą, o ne šiaip „o čia faina funkcija, tuoj pridedu prie kalbos, nesvarbu kad gal ji nedera prie sistemos“. Čia aišku galima ginčytis, bet dar vienas dalykas svarbus tame, kad PHP nėra vieno žmogaus kūrinys. Na, Perl, Python, Ruby irgi ne vieno žmogaus kūriniai, bet visad yra vienas pagrindinis, kuris gali spręsti kuria linkme kalba turi būti programuojama (Perl turi Larry Wall, Python turi Guido van Rossum, Ruby turi Yukihiro Matsumoto).