Trupiniai #1
Pabandysiu idėją grįžti prie šio tinklaraščio ištakų, tad štai keletas minčių, kurios sukosi galvoje pastarosiomis dienomis:
- Vienas iš įdomesnių atradimų – interneto svetainė, kurioje yra daugumos Lietuvos didmiesčių viešojo transporto maršrutų istorija. Tarkim, galima sužinoti, kad pirmasis troleibusų maršrutas Vilniuje pasibaigdavo ties Kazachstano ambasada (tuo metu Birutės g. 18 buvo Kino studija), yra žemėlapiai, tiksli maršruto keitimo chronologija, ir pan.
- Šis youtube filmukas paaiškino man, kas tie TikTok edits, ir kodėl jie tokie sėkmingi. Sąmoningai TikToko nenaudoju, ir tokia informacijos forma mane ganėtinai glumina, o kartu ir gąsdina: kuo greičiau suvartojamas emocijų pagrindu kurtas turinys, tuo mažiau vietos kritiniam mąstymui. Gal čia veikia įprastinė nebe jauno žmogaus baimė, bet ar tikrai grūdus nuo pelų jaunesnioji karta atskiria? Tikėkimės.
- Iš panašios temos, kažkas internetuose užsiminė, kad niekada nesapnuoja, jog leidžia laiką internete, ir iš tiesų, aš pats irgi niekada to nesapnuoju. Bet, pasirodo, būna ir kitaip – vėlgi, ar čia kartų skirtumas?
- Vėlgi, kažkur perskaičiau citatą „Esu pastebimai laimingesnis tomis dienomis, kai kažką kuriu“ ir beliko tik pritariamai palinkčioti galva. Berods dar George Orwell kažkurioje savo esė rašė, kad kinas ir televizija visuomenei kenkia, nes toks pasyvus laiko leidimas žmones ilgainiui nedaro laimingais – žmogaus laimei reikia jausmo, kad kažką sukūrei, pasiekei, laimė priklauso nuo savivertės, o šią galima sukurti tik įdėjus pastangų, perlipus per save.
- Žmonės yra linkę mokėti apie 0.50-2.00 dolerius už valandą skaitmeninių pramogų. Jei padalinsi mokamos prenumeratos kaštus iš realiai vartojamų valandų, gausi gana panašią sumą. Beje, net ir popierinės knygos beveik pataiko į šį rėžį: perki knygą už €20, o skaitai ją apie 10 valandų. Kita vertus, visokios influencerių prenumeratos ilgainiui yra beviltiškas verslo modelis – kaina per didelė, lyginant su turinio kiekiu ir galimu praleisti laiku. Kas gali mokėti $5 už vieno rašytojo substacką, kai yra tiek gero turinio už tą pačią kainą kokiame nors New York Times?